Sonnyk.com.ua

Значення снів українською мовою

Сонник символи, до чого сниться символи уві сні

Символи в наших сновидіннях — це все ті образи, які ми бачимо уві сні.

Випадають зуби, палаючий будинок, заметіль, далека країна, ваша сестра, дитина, незнайомець, малюнок, перевертень, церква або балет — все це символи, які ви бачите в своїх сновидіннях, і несть їм числа. Багато з них не можна сприймати буквально. Швидше, вони є просто метафорами. Метафора — це те, що передає значення, переносячи його на інший об’єкт.

У більшості випадків для більш повного розуміння сенсу символу, який з’являється в сновидіннях, ви повинні тлумачити його як метафору, а не як буквальне щось, що має відношення до ваших почуттів і думок. Наприклад, палаючий будинок уві сні може символізувати і ваш будинок, як такої, і вашу пристрасть, гнів, бажання або гарячковий стан (то, що пов’язано головним чином з символізмом вогню).

Символи і картини уві сні говорять своєю мовою. Вони вказують на наші емоції і первородні інстинкти, багато з яких перебувають у пригніченому стані або таяться глибоко всередині нашої підсвідомості, де і залишаються до тих пір, поки якийсь подразник не виведе їх на поверхню.

Юнг вважав, що наші сни говорять мовою символів, кожен з яких може мати не одне, а кілька значень. Вони пов’язані з нашим особистим і колективним несвідомим. Перша пов’язана з життям его самого сплячого, і деякі його прояви придушуються або зовсім усуваються з області свідомості.

Що стосується колективного несвідомого, яке дає про себе знати через символи і метафори, то воно старше особистого несвідомого і старше, ніж самосвідомість. Воно пов’язане з духовною спадщиною всього людства і його еволюцією, в процесі якої зароджувалася нова структура мислення кожного індивідуума.

Виникнення символу в особистому несвідомому пов’язано з тривогами, які супроводжують кожну людину на його життєвому шляху. Колективне несвідоме пов’язано з чимось більш глибоким всередині нас, з тим, що ми є насправді. З цього матеріалу формується наше власне «я», яке часто ховається за его.

По суті, наше власне «я» формує духовне і креативне початку нашої психіки. Юнг вважав, що ніхто не може стати повноцінною, гармонійною, цілісною особистістю до тих пір, поки не вбере в себе ці колективні аспекти і не зробить їх частиною свого повсякденного життя.

Сонники, що заповнюють полиці книжкових магазинів, рясніють тлумаченням символів, і кожен з нас, беручи в руки якийсь із них, завжди може сказати, що ці символи також можна витлумачити і в ваших сновидіннях. Однак проблема полягає в тому, що багато сонники суперечать один одному, і кожен з нас може побачити в них ці протиріччя.

Мова снів — це особистий мову кожного з нас, і символи в наших сновидіннях не можуть мати фіксованого значення. Однак з цього зовсім не випливає, що дана енциклопедія символів в наших снах (та, яку ви зараз читаєте) нічого нам не дає. Зовсім навпаки. Якщо нею правильно користуватися, то вона може виявитися дуже корисною. Вона покликана пробудити ваша уява, змусити його працювати і допомогти вам, таким чином, докопатися по суті сновидіння.

Ми часто плутаємося в головних і другорядних символах, які зустрічаються в наших сновидіннях, і нам мало чим можуть допомогти численні джерела інформації щодо тлумачення сновидінь, що виникли в інший час і в інших культурах, тому що головне при тлумаченні символів в наших сновидіннях полягає в тому, щоб знати універсальну істину, то, що стоїть за самим символом, якесь кліше. Це кліше може бути застосовано до тлумачення сновидінь в будь-який час і в культурі будь-якого народу, бо час мало що змінює в насущних потребах, проблемах людей, що населяють нашу планету.

Однак одна-єдина інтерпретація символу ніколи не може застосовуватися в тому вигляді, в якому ви її знаєте, і значення якогось символу для всіх нас може бути різним. Як я вже неодноразово підкреслювала в цій книзі, найголовніше в інтерпретації сновидінь — це ваші особисті асоціації, з ним пов’язані, і то, як вони перегукуються з символами в ваших снах.

Найбільш поширені символи в наших сновидіннях

У цій частині статті ми розглянемо деякі найбільш часто зустрічаються в наших сновидіннях символи, і, напевно, ви побачите, що вам хоча б раз в житті снилося щось подібне. Однією з найбільших загадок сновидінь є те, що люди, які виросли в різних країнах, які отримали різну освіту, виховані на основі різних культурних традицій, з різним життєвим досвідом і різного віку, можуть бачити однакові сни.

Людський розум має неймовірну здатність генерувати уві сні міріади образів, і більш того, тематика сновидінь різних людей також однакова і стосується найбільш нагальних проблем їхнього життя. Може бути, все ми не так вже й відрізняємося один від одного?

Так звані універсальні символи однакові для всіх поколінь і культур. І хоча експерти багато в чому не сходяться в думках, вони все-таки змушені визнати, що існують найбільш поширені символи, які люди бачать уві сні частіше за інших.

Зазвичай про них розповідає особливий розділ психології, і вони перераховуються в алфавітному порядку. Їх інтерпретації є відправними пунктами для тлумачення сновидінь. Однак я повинна вам нагадати, що їх значення багато в чому залежить від конкретних обставин життя сплячого і особистих асоціацій. І хоча багато людей частіше бачать сни негативного змісту, пам’ятайте про те, що більшість сновидінь зазвичай мають і позитивні і негативні аспекти.

Сонник символи, до чого сниться символи уві сні

Таємниці снів

Зараз ви знаходитесь тут:

Це читають найбільше:

Що зробити, щоб поганий сон не збувся?

Буває таке, що нам наснився поганий сон і ми дуже хочемо, щоб його події ніяк не вплинули на реальне життя, тим більше, не були у нього втілені. Існує кілька варіантив різних дій, які допоможуть нейтралізувати дію поганого сну, починаючи від молитов Богу і закінчуючи народними засобами, первевіреними сторіччями. У статті ви знайдете подробиці та детальні інструкції, дотримуючись яких можна домогтися того, що поганий сон не збудеться.


У які дні тижня збуваються сни?

Ви знаєте, що сни збуваються не завжди? Справа у тому, що є дні тижня, у які сон виявиться пророчим із великою ймовірністю, але є і дні, у які сни не збуваються, або збуваються лише хороші. Саме про це йде мова у наступній статті, тут розглянуто не лише самі дні, а і теми, на які ви бачите сни і ймовірність того, що сон збудеться у реальному житті. Радимо вам прочитати її і у майбутньому знати ці тонкощі.


Дізнатись значення сну

Хочете дізнатись значення сну, який вам наснився цієї ночі? У такому разі пропонуємо перейти на цю сторінку нашого сайту і обрати літеру, на яку починається ваш сон. Між іншим, звертаємо увагу на те, що далеко не завжди сон потрібно сприймати буквально, дуже часто ми бачимо вночі образи, які розшифровуються у дещо абсолютно на них несхоже. І як водиться, різні сонники тлумачать їх по-різному. Ми зібрали найбільш точні данні, які заслуговують довіри.

Можливо, вас зацікавить: